Publikováno

Dřevěná podlaha v obytných prostorech

Dřevěné podlahy patří jednoznačně k tomu nejlepšímu, co můžeme v našich domácnostech mít. Dřevěná podlaha je ideální volbou do obytných prostor, pokud hledáte podlahovou krytinu do kanceláří s velmi frekventovaným pohybem klientů či zaměstnanců, pak se podívejte po jiných variantách podlahových krytin.

Jak se starat o dřevěnou podlahu

Dřevěná podlaha je krásná, má dlouhou životnost, ale v žádném případě není nezničitelná. Dřevěné podlahy jsou naopak velmi choulostivé a potřebují šetrné zacházení. Na druhou stranu, pokud se budete o vaši podlahu starat odpovídajícím způsobem, pak se nemusíte bát, že by po pár letech byly na podlaze znát známky opotřebení. Rozhodně zapomeňte na mokré mytí, tím na podlaze napácháte více škody než užitku. Zaměřte se spíše na pravidelné vysávání či zametání. K čištění používejte přípravky určené speciálně na dřevěné podlahy. Při výběru podlahy do vašeho domu berte ohled na charakter jednotlivých místností. Pokud se rozhodnete pro dřevěnou podlahu, tak určitě neplatí, že musíte mít v celém domě podlahy ze stejného typu dřeva. Ba právě naopak, vhodné je vybírat materiál podle toho, kam budete podlahu pokládat. Každé dřevo má totiž jiné vlastnosti, jednotlivé druhy se liší nejen barevným dekorem, ale také tvrdostí a pružností.

Konzultujte výběr podlah s odborníky

Nebojte se při výběru podlah obrátit na odborníky, kteří vám poradí s výběrem nejvhodnějšího typu podlahové krytiny. Přehled o nabídce dřevěných podlah si můžete udělat na stránkách www.meister-podlahy.cz/pro-klienty/material/drevene-podlahy/. Navíc v každém kraji najdete specializované prodejce, u kterých je možné právě tyto kvalitní německé podlahy zakoupit. Jednoduše tak najdete podlahy Zlín stejně jako podlahy Olomouc a nezáleží na tom zda se zajímáte o podlahu dřevěnou, keramickou, či korkovou. Výhodou dnešní doby je, že všechny typy podlahových krytin jsou nabízeny v širokém barevném spektru.

[wcbox_slider id=’11346′]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *