Publikováno

Hledáte řemeslníka? Pár tipů kde hledat a nenaletět

remeslnik

Potřebujete zedníka, instalatéra nebo malíře pokojů, a sami si na tyto činnosti vůbec netroufáte? Nevěšte hlavu, je to běžná situace a pokud hledáte řemeslníka, máme pro vás prát tipů kde hledat a hlavně nenaletět. Objednat řemeslníka nebo stavební firmu není jednoduché, ale existují portály, které vám s hledáním pomůžou. Ideální je dostat doporučení od známých, ale to se nemusí vždy poradit. Kde tedy najít řemeslníka na internetu?

Nedostatek kvalitních řemeslníků je bohužel realita a situace se nevyvíjí k lepšímu

Nedostatek řemeslníků obecně souvisí s tím, že se v této oborové oblasti zvyšuje každoročně věkový průměr zaměstnanců. Mladí lidé řemeslo vesměs dělat nechtějí a tak je řemeslníků nedostatek. Ze všeho nejdříve se
poohlédněte po firmách v okolí svého bydliště. Firmy v okolí najdete na jedné z největších databází firem na firmy.cz. Podle místa a oboru nabízené činnosti tu najdete velké množství živnostníků. Velkou nevýhodou je, že dané firmy nemají uživatelské recenze a tak přesně nevíte, který řemeslník je kvalitní.

fuser

Hledejte fotografie z provedených zakázek, tedy reference

Na reference a hodnocení uživatelů se soustředí portál nejremeslnici.cz, kde zákazníci informují o tom, jak byli s řemeslníkem či firmou spokojeni. Najdete tu několik filtrů, kritéria zadání, průběh zakázky, komunikaci se zákazníkem či dohodnutou a výslednou cenu. V databázi najdete přes 30 000 firem a řemeslníků.

[wcbox_slider id=’11346′]

Poptávku na nejřemeslníci můžete zadat zdarma. U každé nabídky poté vidíte i předchozí reference dané firmy. Portál se zákazníků zpětně ptá na kvalitu odvedené práce a mají tak zpětnou vazbu, která je užitečná pro další zájemce.

Portály shromažďující poptávky

Jedním z největších svého druhu je poptávkový server aaapoptavka.cz. Každým rok zde protečou zakázky za více než 100 miliard korun. Slouží nejen firmám s registrací, ale normálním návštěvníkům poptávající služby. Server funguje jednoduše, vaši poptávku rozešlou registrovaným firmám a řemeslníkům a ti vám dají nabídku.

Sháníte stavební práce či rekonstruujete byt?

Podívejte se na pomocnici.cz nebo rekonstrukce.cz. Najdete tu specialisty, například podlaháře, tesaře nebo zedníky. Najdete tu i hodinového manžela, kterého dnes využívá čím dál více lidí. Dnešní doba už je prostě taková.

hodinovy manzel

Nezapomeňte na co nejpřesnější smlouvu o dílo, co by měla obsahovat?

Počítejte s tím, že kvalitní práci budete muset zaplatit a nebude zrovna ta nejlevnější. Za kvalitu se platí, což je důsledkem výše zmíněného nedostatku kvalitních řemeslníků. Před zahájením prací se domluvte co nejpodrobněji na průběhu a rozsahu realizace, a vše zaneste do smlouvy. Určitě se to vyplatí, protože si ušetříte nepříjemnosti s nedodělky, reklamacemi a naháněním řemeslníků zpět na zakázku. Trvejte na co nejpřesnější smlouvě o dílo, kde bude výčet prací, materiál, odhadovaná nebo ještě lépe přesná cena. Chybět nesmí termín dokončení spolu s pokutou za zpoždění.

Tip: Za nekvalitní práci chtějte náhradu, stěžujte si a napište recenzi

Nelíbí se vám odvedená práce? Nenechávejte to jen na negativní webové recenzi. Stěžujte si také u České obchodní inspekce a případně i u soudu. V minulosti vedly v počtu suverénně výměny oken, ale lidem se často nelíbila ani práce zedníků. Důležité je, abyste měli v ruce co nejpřesnější smlouvu k ověření tvrzení obou stran.

Pokud máte také s řemeslníky zkušenosti, podělte se o ně s ostatními. Pokud máte tip na kvalitního řemeslníka, sem s ním, naši uživatelé jej rozhodně ocení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *