Publikováno

Vyrobte si zahradní nábytek z palet levně a svépomocí

zahradni nabytek z palet

Postel z palet, křeslo z palet, zahradní sedačka z palet, konferenční stolky a další nábytek vyrobený z použitých přepravních palet jsou mezi lidmi čím dál oblíbenější. Každý kus je naprostý originál, dá se při troše šikovnosti udělat doma. Vyrobte si vlastní zahradní nábytek z palet.

Pokud se cítíte dost šikovní na to, že zvládnete vytvořit lavičku, stolek nebo jakýkoliv jiný zahradní nábytek z palet, směle do toho. Jenom pozor na některá pravidla, která je potřeba dodržovat. Prvním a nejdůležitějším je výběr palety:

Jaké vybrat palety na nábytek z palet?

Tip: Důležitým pravidlem je vyhnout se paletám, které byly ošetřené metylbromidem. Jak ale takovou paletu poznat? Kvalitní palety poznáte podle vzhledu a dále hlavně podle značení.

Není vhodné používat podklady z přepravy chemikálií, potravin, léků, stavebnin nebo nábytku. Zkontrolujte také vnitřní špalky, pokud jsou dřevotřískové, obsahují palety nebezpečný formaldehyd.

[wcbox_slider id=’11346′]

Důležitá informace pro domácí kutily: berte jen palety, které mají ve spodní části štítku na prostředním sloupku kód HT (Heat Treatmen). Jejich dřevo bylo zbavené parazitů nejméně půlhodinovým zahřátím na teplotu 56° C. Pokud na sloupku najdete písmena MB, raději paletu zahoďte. Je ošetřená metylbromidem, prudce jedovatým a škodlivým plynem. Písmena DB značí způsob odkornění kmene.

zahradni nabytek z palet

Kde sehnat palety na nábytek?

Možností, jak získat palety na zahradní nábytek máte celou řadu. Nejjednodušší je vyhledat si nejbližšího výrobce a zajet přímo k němu. Většinou vám nabídne výběr z několika kategorií podle stáří a stavu dřeva. Dobré palety seženete v cenovou rozmezí 150 Kč – 300 Kč za kus.

Můžete se také porozhlédnout na internetových bazarech stavebnin, při troše štěstí narazíte na někoho, kdo se chce zbavit několika kusů třeba jen za odvoz. Zapřemýšlejte, jestli nemáte nějakého kamaráda nebo známého v autodopravě. Určitě vám nechá pár palet za láhev něčeho dobrého. Počítejte s tím, že s nimi bude o něco víc práce, než s těmi fungl novými.

kvetniac z palet

Nábytkem z palet navíc pomůžete přírodě

Používání recyklovaných palet k výrobě nábytku je jednou z cest, jak zpomalit drancování lesů na naší planetě. Z rozebraných palet se dá udělat prakticky cokoliv a jak už bylo řečeno, jde o velmi kvalitní a odolný materiál. Levný nábytek z palet tak pomůže přírodě. Myslete tedy při zařizování bytu také na to, že přírodní zdroje nejsou nevyčerpatelné a měli bychom se k nim chovat šetrně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *